Меню сайту

Форма входу

Логін:
Пароль:
Головна » 2009 » Лютий » 27 » БМВ Х5
15:26
БМВ Х5
У 1999 році БМВ спробувала себе в новій якості, випустивши великий універсал, спрямований не тільки на відмінну динаміку і керованість, але і, на відміну від інших моделей фірми, на можливість рухатися по поганим дорогам.

Дебют виявився вдалим: за сім років продано 580 тисяч БМВ-Х5. Для недешевого автомобіля це завидний показник.

Зовнішність нового Х5 мне по душе. Попередник виглядав більш грізне, масивні, незважаючи на менші габарити. Свіжі штрихи надали машині другого покоління легкість, природну для колишніх моделей баварського концерну (і нехарактерних для багатьох сучасних). Зрозуміло, шанувальники марки чекають від кожної новинки не тільки оригінальних дизайнерських рішень, але і цікавих технічних «штучок». На вершині гами версія з 4,8-літровим бензиновим V8. Розробники стверджують, агрегат - самий економічний серед аналогів. Заради цього застосували новий двоступінчастий впуску, оптимізували впускні канали, збільшивши їх пропускну здатність. Для зниження втрат у системі випуску патрубки кожних чотирьох циліндрів з'єднані в єдиний блок максимально близько до двигуна. Інший бензиновий агрегат - 3,0-літрова «шістка», зрозуміло, рядна з новим блоком циліндрів з магнію та сплавів алюмінію. Маса мотора всього 161 кг: на 10 кг менше попередника. У дизеля - теж 3 л робочого об'єму, теж шість циліндрів в ряд і знову ... полегшення. Чверть центнера скинула двигун завдяки новому алюмінієвому блоку замість колишнього чавунного. Паливо в циліндри під тиском 1600 бар подає система «коммонрейл» третього покоління, забезпечуючи разом з сажевим фільтром і окисними нейтралізатором вихлоп на рівні Євро IV. Повнопривідний універсал з солідним дорожнім просвітом, Х5 на звання всюдиходи все-таки не претендує. Про це виробник говорить, що відкрито: проїхати по пересіченій місцевості - будь ласка, а от серйозне бездоріжжя краще обійти стороною. А як же повний привід xDrive - адже він може при необхідності жорстко зв'язати осі, імітуючи блокування центрального міжосьового диференціалу? Але ця розумна електроніка все ж таки більше думає ПРО6 керованості - при рівномірно прямолінійно русі вона розподіляє обертальний момент між осями в співвідношенні 40:60. А якщо, наприклад, у повороті автомобіль починає прослизає передніми колесами, то на задні перетече до 100% тяги. При необхідності на виручку прийде і динамічний контроль DSC, який задіює гальмівні механізми.

Дизайнерам вдалося дотримати баланс: з одного боку, інтер'єрові придали індивідуальність, тим не менш, він витриманий в традиційно строгому стилі. Напевно, кому-то знадобиться інструкція, щоб до кінця розібратися з регулюваннями крісла.

Ставши біля машин, дизельну версію від бензиновою відрізнити безпомилково - непрогрітому мотор видає себе характерним стрекотаніем. Але всередині - ні звуків, ні вібрацій. Лише коротка шкала тахометра підказує: під капотом дизель. З такою великою кількістю регулювань гріх не знайти зручне положення в кріслі, причому скрізь на допомогу приходять електромоторчікі, навіть підголовники не треба чіпати руками. Комфортне крісло, тільки подушка коротковата. Ой! Докір виявився несправедливим - під тихе дзижчання вона стала подовжувати. Незвичний селектор «автомата» паркувальний режим включається кнопкою, та й взагалі, поки звикнеш до схеми перемикання - пропилен важіль очима. Зате електронна, а не механічна зв'язок з коробкою зробила ходи зовсім короткими. Новий дизель і справді непоганий, а б-ступінчата автоматична коробка бездоганно. Як я не намагався, так і не зміг запудріть електронні мізки. Жодного зайвого перемикання, передачі змінюються швидко і плавно. Відразу після старту муфта блокується, встановлюючи жорстку зв'язок двигуна з колесами, економлячи тим самим паливо і покращуючи динамічні показники, а додатковий демпфери крутільних коливань згладжує ривка і вібрації. Часом здається навіть, що їдеш на автомобілі з «механікою». Лише зрідка при перемиканні виникають характерні короткочасні «пережовування» гідротрансформатора.
«Ти цифри на склі бачиш?» - Запитав я сидів поруч колегу. Той тривожно на мене подивився. Картинка з електронним спідометра, індикацією круїз-контролю, підказками навігаційної зі стіни видно тільки водію. Зручно спочатку то й справа кидаєш погляд на центральний дисплей. А якщо дратує - клацніть кнопочкою, і з очей геть. Шасі теж оновили. Збільшили базу і колію, попереду - нова підвіска на подвійних поперечних важелі, задня багатоважільна - модернізована. Поповнився набір електронних систем. Якщо 6и не висока посадка, не повірив, що підо мною позашляховик. Навіть самий малопотужний Х5 (ха, 235 сил!) Дасть фору багатьом легковик. Втім, і поведінка на дорозі послужить прикладом: машина впевнено стоїть на прямій, беззаперечно слухається керма, чітко проходить повороти, хоча і трохи крен. Здорово! До речі, на автомобілі з бензиновим двигуном 4,8 л трохи інша підвіска. Пересаджують!

Відчуваю п'ятої точкою, що на "гребінець" бензиновому Х5 трясе менше. На цій машині встановлено амортизатори з електронним управлінням, що змінюють жорсткість в залежності від характеру дороги. У парі з ними працюють і активні стабілізатори, що перешкоджають крену. Щоправда, у спокійних поворотах машина веде себе приблизно, як і дизельне версія. Попереду ще кілька гірських «есок» - натискати клавішу Sport. Підвіска стає щільніше, а Х5 охочіше ввинчивают в віраж. Однак треба бути обережнішими - крен зникають, і автомобіль без попередження, як карт, з вереском покришок починає зісковзували з траєкторії. З звивисті гірських доріг виривається - на рівну двухполосную магістраль покажи себе, 350-сильний! На розгоні з місця - перевага бензинового мотора над дизелем відчуваю не сильно, і лише тоді, коли стрілка спідометра перевалює за 150 км / ч, розумієш, навіщо потрібні зайві «кубики» і «конячки». Чи буде затребуваний такий запас? Я голосую за дизель - він слухняним. Бензиновий агрегат вимагає більш ніжною і чіткої роботи газом, інакше на прямий недовго укачать супутників, а в повороті наслідити на узбіччі. Навіть дружня коробка з 4,8-літровим двигуном уживається, по-моєму, гірше: електроніка частіше грає передачами. Та й витрати, якщо вірити маршрутним комп'ютерам, в півтора рази вище, ніж у дизеля, до того ж паливо більш дороге. Насчет цін поки відомо лише, що в базовій комплектації новий Х5 буде на 6 ° / о дорожче попередника. Думаю, ця невелика збільшення вартості дозволить побити колишній рекорд продажів. Хоча 6и на стільки ж відсотків.

ВМW Х5 - відмінна машина для їзди по дуже хорошим, середнім і зовсім поганим дорогам. Але не бездоріжжю ...

Кузов нового Х5 в порівнянні з попередником підріс, витянувшісь в довжину на 187 мм і роздати в ширину на 61 мм. З такою Прибавкою салон став просторіше, з'явився навіть третій ряд сидінь (опція). При цьому споряджена маса бензиновою версії зросла незначно, а Дизельна модифікація і зовсім залишилася при своїй вазі. Крім того, на 15 ° / о збільшили жорсткість кузова на кручення - з 23 500 до 27 000 Нм / град. Наприклад, жорсткість передньої частини забезпечили низько розташовані і зігнуті до центру балки близько колісних ніш, з'єднані з опорами двигуна. Зайві кілограми допомогла скинути не тільки оптимально прораховані конструкція, але і матеріали. Опори передніх пружин відлитих з алюмінію, крила та їх підстави зроблені з пластмаси, а кронштейн приборной панелі - з магнієвого сплаву.

Переглядів: 1757 |

Наші партнери

Статистика